Zapovězené Země

Průvodce hrou: RoVan a Jaroslav

Zapovězené země představují nové pojetí klasických fantasy her na hrdiny. V tomto sandboxovém survivalovém RPG nehrajete hrdiny, kteří se vypravují plnit úkoly určované někým jiným – naopak, jste tuláci a ničemové odhodlaní zapsat se do historie prokletého světa. Budete objevovat ztracené hrobky, bojovat s ukrutnými příšerami, bloudit divočinou a pokud se toho dožijete, možná si i vybudujete a budete bránit svou vlastní tvrz.

Zapovězené země se pyšní moderními herními mechanikami. Snoubí se v nich to nejlepší ze starého i z nového a vzniká tak svěží, vzrušující RPG, jaké jste ještě neviděli.

Jaroslav kovář

 Více jak 30 let se věnuji hrám na hrdiny s bohatými zkušenostmi jako vypravěč i hráč. Hrál jsem různé systémy. Jako DrD 1.6 (které jsme pomáhal rozšiřovat), SR, PBTA, Zaklínač, ZZ a mnoho dalších. Jsem zakladatel skupiny RPG příběhy, která se zabývá hraním her na hrdiny s větším důrazem na divadelní podání. Také organizuji RPG tábory a kroužky pro děti a letos 1. festival s tématikou RPG v Brně BrnoCon. Rád poznávám nové lidi a vyprávím příběhy. Jinak mám 3 děti, a žiji v okolí Brna v rodinném domě se zahradou.  

Roman ‘RoVan’ Vantuch

Jsem od mala jen prachsprostý vypravěč a fanoušek RPG. Rád poznávám nové hry, nové zábavné mechaniky, pravidla a světy přesto preferuji fantasy ať už to je epická jízda, nebo přízemní boj o přežití. Pokud zrovna nemám rozečtenou nějakou knihu, najdete na mém nočním stolku nějakou knihu pravidel. Věřím, že na každou práci je správné nářadí pro každou hru optimální systém a že kdokoliv se může stát vypravěčem, stačí se toho nezaleknout.   

Anotace dobrodružství

Trosky hradu Kanan

Vypravěč: Jaroslav Kovář

Pá 19-23 

Dávná legenda praví, že Ulfrik kupec a lovec pokladů nalezl artefakt nebývalé síly a moci. Měl jej najít pro chrám bohyně KVÍLE, na severu, ale jeho pouť skončila v severních lesích po cestě k chrámu. Ulrik se skupinou hledačů záhadně zmizel nedaleko hradu Kanan. Povídá se, že tam tehdy žila čarodějka, které se říkalo Kamenná pěst. Hrad by měl být nedaleko na severu od vás, stačí jej najít a zjisti, jestli tam někde ty poklady ještě leží.

Zapovězené země nabízí drsnou a neotřelou krajinu plnou nebezpečí, malé vísky a zbytky civilizace po 300letém řádění krvavé mlhy, která nyní záhadně zmizela odkrývají staré chrámy a zapomenutá místa plné pokladů a cenností. Svět je zde opravu nehostinný a rozhodně zde vládne touha po přežití. Lesy jsou naplněny monstry a žít ve vesnici není zadarmo, bude třeba najít nějaký poklad abys nemusel žít jako žebrák.

Herní systém je použit zcela dle pravidel Zapovězené země bez úprav, nabízí několik vlastností, které jsou zároveň vaše životy. V různých oblastech tak můžete být zranění, a tak padnout neočekávaně k zemi. K vyhodnocování se používá zajímavý systém více kostek, který se velmi rychle naučíte. Povolání zde hrají jen menší roli a budete moci používat talenty anebo dovednosti k ověření, zda se vám podaří pokračovat dále. Budete také muset cestovat a přežít cestu nehostinnou krajinou. Pravidla Zapovězených zemí přinášejí zábavný a neobvyklý systém, nebezpečné souboje a smrtící magii. Je to návrat k starému dračáku s novodobými a moderními přístupy a pravidly. 

Postavy budou připraveny – 6 postav – nebo je možné si je připravit dopředu a přinést si je sebou. Všechny ale budou začínat úplně od začátku s výbavou jako je v pravidlech.   

Trnitá tvrz

Vypravěč: RoVan

Pá 19-23

So 18-22

Nad srázem se tyčí tvrz zarostlá plevelem a v údolí v jejím stínu se krčí víska Trnitá. Trosky statku a pár chatrných stavení, obývano výhradně starci, je lemováno chudými políčky. Senilní báby na návsí si špitají o nebezpečích a kletbách, které tvrz skrývá, o záhadném světle ve věži, strašidlech a démonech, ale také – a to je důležité – o nezměrném bohatství a pokladech, které tam kdysi její pán zanechal. Kdo by se dal zastrašit Krvavou Srdcovou dámou, krvelačným Ďáblem, nebo zástupem zmučených duší? 

Trnitá tvrz je ukázkové dobrodružné místo pro skupinu dobrodruhů kterou tvoří i úplní nováčci. Je navrženo tak, aby si hráči osahali vše, co k Zapovězeným zemím patří – cestování, průzkum, sociální interakce a podle situace i boj.

S sebou: Tužku, šestistěnné kostky (pokud máte více, jinak budou k zapůjčení).

Větrná skála

Vypravěč: RoVan

Ne: 19-22 

Jedna kapsa prázdná, druhá vysypaná stěží teď zaplatíte poslední rundu, ale co pak? Práce by se tu určitě našla, ale kdo by pro skývu chleba špinil ruce, zvlášť když už okusil kapsu plnou stříbra.  Snad aby vás popohal ze dveří, snad z čisté hobití lásky k šeptandě a drbům, se náhle krčmář rozvykládal o tom, jak lacino přišel k drahému šperku zdobeném pravou perlou. Před týdnem mu ho prodal rybář a slovem zmínil i jakousi ztroskotanou loď. Jaké asi nesla poklady? Už je rybář všechny stačil vylovit? Je tam dost kořisti pro všechny, nebo bude třeba rybáře přesvědčit, že se chtě nechtě rozdělí?  Větrná skála je ukázkové dobrodružství pro skupinu dobrodruhů kterou tvoří i úplní nováčci. Je navrženo tak, aby si hráči osahali vše, co k zapovězeným zemím patří – cestování, průzkum, sociální interakce a podle situace i boj.

S sebou: Tužku, šestistěnné kostky (pokud máte více, jinak budou k zapůjčení).