Svitky hrdinů

Průvodce hrou: Ondřej “Nord” Mráz

Geek, RPGčkař, ŽAHRař, gamer a milovník dobré whisky.

Ve dvanácti si po třech odehraných gameboocích koupil DrD pravidla pro experty, protože přeci těmhle hrám už rozumí, a pak čučel jak puk.

Od té doby si postupně prošel DrD, Shadowrunem, GURPS, Fate, PbtA, FitD a dobrou desítkou dalších zkratek, které nikomu nic neřeknou. Organizoval několik LARPů, několik bitev, podílí se na Festivalu Fantazie a na Comic-conu. 

V současnosti se snaží přinést systém Powered by the Apocalypse na českou scénu ve své vlastní implementaci Svitky Hrdinů a pracuje na hexcrawlovacím modulu Za ledovou zdí. Občas něco napíše na blog (http://nord.ninja/) a hodně vede hry na discordu Oneshoty a minikampaně, kde si s vámi rád něco zahraje.

Anotace ke Svitkům hrdinů

Hra se bude hrát ve stylu West Marches  a systému Svitky hrdinů. Svitky hrdinů jsou nově vznikající česká pravidla, v této době ve verzi 0.5. Staví na populárních pravidlech Powered by the Apocalypse, která vychází z brilantního RPG Vincenta Bakera. Pravidla jsou jednoduchá, podporují kreativní řešení, improvizaci a rychlou hru bez nutnosti složitých tabulek a speciálních mechanik pro různé situace. 

Postavy se zde skládají ze tří dovednostních stromů, tzv. svitků, což umožňuje bohatou kombinaci povolání a schopností.

West Marches je zvláštní typ multikampaně, kdy různé skupiny různých postav i hráčů prozkoumávají jeden společný svět. Není zde žádná velká příběhová linka, jen prostředí, které hráči postupně ovlivňují a proměňují. Sandbox ve své nejčistší podobě.

Vaše dobrodružství naváže na hry před vámi a ve vašich šlépějích budou pokračovat další hrdinové – stanete se součástí nekončící tapisérie světa Neznámých břehů.

Dobrodružství Neznámé břehy

Dvacet lodí vyplulo ze země zpustošené válkou za nadějí na druhé straně oceánu. O šest týdnů později přirazili k písčitým břehům čtyři, které náročnou plavbu jako jediné přežily.

Začalo horečnaté budování osady, která dostala symbolický název „Nový přístav“. Uprchlíci plní naděje začali připravovat pole, stavět domy, chystat palisádu…

Jejich nový domov ale skrývá mnohá tajemství, mnohá nebezpečí a mnohé příležitosti…