Turnaj v DrD 1.6

Turnaj se skládá z jednoho příběhu, který je tvořen několika různými dílčími questy. Hrajeme po dobu tří dnů a každá z družin má k dispozici dva tříhodinové bloky se dvěma různými vypravěči. (PJ) Během her se objevují tzv. “Cizí postavy”, které mají s příběhem velmi úzkou vazbu. V daném světě je představují jejich vlastní hráči, kteří v něm pravidelně hrají. Tyto CP mají za úkol dohlížet na své zájmy a mohou postavám různě pomoci, či poradit. Samotné postavy navštíví každou družinu a mají v závěrečném hodnocení významné slovo.

Hodnocení turnaje: Celým turnajem provázejí družiny vypravěči (PJ), kteří hodnotí družinu 1-10 body za každou hodnocenou kategorii: postup v příběhu, roleplay a spolupráce v družině. (sehranost, využití schopností). Hodnocení obou bloků se sčítá i s extra body od Cizích postav a za splnění dílčích questů. Dále se bodují i hry jednotlivců. Hráč, který nejlépe zahraje  svou postavu, získá odměnu.

Cenami se rozumí fantasy knihy, slevové poukazy a dárkové předměty s motivy DrD. Hlavní cenou je však putovní pohár Draka, který nese navždy jména vítězů a je umístěn ve vitríně u hlavního vchodu do budovy.

Celý turnaj začíná prvním společným pátečním blokem pro všechny přihlášené družiny, tzv. úvod do příběhu. Jedná se většinou o společnou LARPovou záležitost, kde se družiny mohou dovybavit, získat speciální karty  a informace do začátku samotné hry.

Dart