Komorní larp – Ostrov

Počet hráčů: 11 (2 muži, 1 žena, 8 obojetných)

Autoři hry: Sirien, Cemi

Sirien

Vedoucí autor Jeskyní a draků, mnohaletý RPGčkař, autor článků pro hráče i vypravěče, RPG překladatel, recenzent a organizátor všeho možného od komunitních srazů po samotný GameCon.

Má rád fantasy i sci-fi v literární i filmové podobě a kromě RPG hraje i deskovky a občas fušuje i do larpů a dalších typů her. Stranou hraní má rád bojová umění a různé individuální i kompetitivní sporty, zajímá se o moderní kulturu i populární vědu.

Ne vždy lidé chápou, kdy si dělá legraci a kdy něco myslí vážně. Přes občasné dojmy není důvod mít strach ho oslovit, ať už s otázkou nebo žádostí.

Cemi

Hráčka mnoha a autorka několika larpů, organizátorka larpových festivalů (stranou GameConu jako největšího larpového festivalu má na kontě i vyhlášený Festival elitních larpů a Festival otrlého hráče) i jiných komunitních  akcí a zájmových sdružení jako třeba Hraju larpy v Brně.

Stranou her má ráda irské i jiné tance, výlety, občas vezme na milost i některé sporty a když jí zbyde čas, tak funguje i jako táborová vedoucí. 

Je milá a vstřícná – pokud už bylo poledne a stihla si vypít svoje mega velké kafe.

Anotace k larpu

Guvernér je zavražděn, Anglie zuří, piráti šíří zvěsti o pokladu a usedlíci touží hájit vlastní zájmy. Je načase rozhodnout o osudu pirátského ostrova!

Konec války se Španělskem a smrt guvernéra narušily křehký status quo. Dusno na Ostrově sice pročistila tropická přeháňka, některým lidem ale i přesto začíná být příliš horko. Pokud nad věcmi nikdo nepřevezme kontrolu, hrozí, že se zle vymknou z rukou. Několik významných osobností Ostrova dostane pozvánku na malé mocenské setkání. Na setkání, na které dorazí i několik dalších vlivných, avšak původně nezvaných hostů. Je vůbec možné, aby se usedlíci, zástupci anglických institucí a parta pirátů na něčem domluvili? Zvlášť, když se zdá, že všichni sledují vlastní zájmy a střeží svá různá tajemství?

Příběh je zasazený do zlatého věku pirátů na počátku 18. století a celý se odehrává jak v hostinci (převážně), v němž se postavy sešly, aby vyřešily své společné i osobní záležitosti, tak ve vnějším světě, do nějž mají hráči možnost za pomoci mechanik bohatě zasahovat a interagovat s ním. Nejdůležitějším tématem k řešení se zdá být otázka vztahu Ostrova k Anglii, která se po válce se Španělskem začala opět zajímat i o své odlehlé kolonie, nicméně ve hře je i několik dalších témat a každá z postav má i své vlastní osobní zájmy. Zůstane Ostrov součástí Impéria, nebo se rozhodne bojovat za nezávislost? A jak to s jeho obyvateli dopadne?

Ostrov je žánrový larp stojící na roleplayingu a dramatických momentech a výstupech, které vykreslují jak celé prostředí, tak jednotlivé charaktery (hraje se převážně na ostatní a pro ostatní). Jde o vyjednávací a trochu vztahový larp (bez milostných linek) s gamistickými prvky, který lze – v příběhovém významu – několika různými způsoby vyhrát či prohrát. Závěr hry a celého příběhu jsou přitom otevřené tomu, co hráči sami během hry vytvoří. Larp využívá několik obecných mechanik k usměrnění a „vyhodnocení“ celé hry a navíc obsahuje větší množství drobných, nenásilných mechanik k dokreslení postav a prostředí.