Ironsworn

Průvodce hrou: Ondřej “Nord” Mráz

Geek, RPGčkař, ŽAHRař, gamer a milovník dobré whisky.

Ve dvanácti si po třech odehraných gameboocích koupil DrD pravidla pro experty, protože přeci těmhle hrám už rozumí, a pak čučel jak puk.

Od té doby si postupně prošel DrD, Shadowrunem, GURPS, Fate, PbtA, FitD a dobrou desítkou dalších zkratek, které nikomu nic neřeknou. Organizoval několik LARPů, několik bitev, podílí se na Festivalu Fantazie a na Comic-conu. 

V současnosti se snaží přinést systém Powered by the Apocalypse na českou scénu ve své vlastní implementaci Svitky Hrdinů a pracuje na hexcrawlovacím modulu Za ledovou zdí. Občas něco napíše na blog (http://nord.ninja/) a hodně vede hry na discordu Oneshoty a minikampaně, kde si s vámi rád něco zahraje.

Anotace k Ironsworn

Ve hře Ironsworn se staneš hrdinou, který přísahal, že bude plnit nebezpečné úkoly v temném fantasy prostředí Železných zemí.

Ostatní prožívají své životy, aniž by se odvážili překročit zdi své vesnice nebo usedlosti, ale ty jsi jiný. Budeš prozkoumávat nezmapované divočiny, bojovat v zoufalých bitvách, navazovat pouta s izolovanými komunitami a odhalovat tajemství této drsné země.

Pravidla Ironsworn jsou postavena na populárním systému Powered by the Apocalypse, který vychází z brilantního RPG Vincenta Bakera. Pravidla jsou jednoduchá, podporují kreativní řešení, improvizaci a rychlou hru bez nutnosti složitých tabulek a speciálních mechanik pro různé situace.

Kolaborativní povaha a skvěle napsané věštecké tabulky umožňují hrát zcela improvizovanou hru bez přípravy nebo dokonce i bez GM!