Přednášky

stargate_sg 1_cast 4

Marian Kubiscko – Čítám, píšem, vytvárám hru

Sobota od 14:00

Zanietený (to je také pekné slovenské slovíčko) nadšenec fantastiky, autor
kníh pre mládež. Jeho prvotinou je kniha Veža elfov – pokračovanie slovenského kultového románu Pohrobok. Medzi ďalšie diela patrí dvojica dobrodružno-fantastických románov Potvorobijci 1, Potvorobijci 2 o štvorici mladých ľudí, ktorí sa dostávajú do predmoravského obdobia plného mýtov a temnej mágie. Minulý rok mu vyšiel román Dardaria o hráčoch MMORPG. Sám je veľkým čitateľom a už pár rokov nadšencom hier na hrdinov. Od roku 2017 vytvára RPG hru pre mladších s názvom Draci a dračatá a doteraz ju nedokázal dokončiť.

Marek Tvrdý – Ze života překladatele, aneb jak na to

Sobota od 16:00

Přednáška o rozdílech překladů videoher, knih podle her, deskových her, průvodců, komiksů a dalších textů, které souvisí s videoherními světy, kde se dozvíte i způsob, jak se stát překladateli a co k tomu všechno potřebujete.

kingdom come deliverance hero

Barbora Bílá – Rudovlasé hrdinky ve fantasy anime

Sobota od 18:00

Menší komparativní analýza několika děl. V relativně krátké době se objevilo několik anime, které poměrně unikátně zpracovávají fantasy tématiku, a jejich spojovacím prvkem jest fakt, že v hlavní roli se objevují rudovlásky. Právě na tato díla se podíváme, trochu si je srovnáme a porovnáme a snad někoho zaujmou.

Best Fantasy Romance Anime