Přednášky

ostracon logo

Přednášky

Barbora Bílá – Hvězdná brána: průvodce pro neznalé

Sobota – 10:00

Stargate – celosvětový sci-fi fenomén, u nás v srdci Evropy známý jako Hvězdná brána. V červenci oslaví tento obří kolos 20. výročí. Počkat… vy to neznáte? Tak na co čekáte, přijďte! Dozvíte se nejen souhrn veškeré filmové tvorby, ale také mnoho zajímavostí. Určeno předně pro neznalé.

stargate_sg 1_cast 4

Marian Kubiscko – Čítám, píšem, vytvárám hru

Sobota od 14:00

Zanietený (to je také pekné slovenské slovíčko) nadšenec fantastiky, autor
kníh pre mládež. Jeho prvotinou je kniha Veža elfov – pokračovanie slovenského kultového románu Pohrobok. Medzi ďalšie diela patrí dvojica dobrodružno-fantastických románov Potvorobijci 1, Potvorobijci 2 o štvorici mladých ľudí, ktorí sa dostávajú do predmoravského obdobia plného mýtov a temnej mágie. Minulý rok mu vyšiel román Dardaria o hráčoch MMORPG. Sám je veľkým čitateľom a už pár rokov nadšencom hier na hrdinov. Od roku 2017 vytvára RPG hru pre mladších s názvom Draci a dračatá a doteraz ju nedokázal dokončiť.

Marek Tvrdý – Ze života překladatele, aneb jak na to

Sobota od 16:00

Přednáška o rozdílech překladů videoher, knih podle her, deskových her, průvodců, komiksů a dalších textů, které souvisí s videoherními světy, kde se dozvíte i způsob, jak se stát překladateli a co k tomu všechno potřebujete.

kingdom come deliverance hero

Barbora Bílá – Rudovlasé hrdinky ve fantasy anime

Sobota od 18:00

Menší komparativní analýza několika děl. V relativně krátké době se objevilo několik anime, které poměrně unikátně zpracovávají fantasy tématiku, a jejich spojovacím prvkem jest fakt, že v hlavní roli se objevují rudovlásky. Právě na tato díla se podíváme, trochu si je srovnáme a porovnáme a snad někoho zaujmou.

Best Fantasy Romance Anime