Pánové jeskyní

ostracon logo

Páni Jeskyně

Tomáš „Tom“ Procházka

Tom

Přezdívku nemám. Jsem zarytý zastánce tisknutých knih (pokud uvidíte člověka, co stojí s knihou v ruce vzadu v tramvaji číslo 1, nejspíš to budu já, podle mého pozorování nás moc již není) fanoušek české i zahraniční fantasy a fantastiky (Šlechta, Renčín, Wegner, Sapkowski, modla J.R.R. Tolkien atd.), sci-fi (Isaac Asimov, A. C. Clarke ad.), špionážních románů a dalších. Pokud zrovna nepracuji nebo nečtu, věnuji svůj čas mezi přátele, Dračí doupě, počítač a sport.

Měl jsem to štěstí a vyrůstal na Pentium II a na vytáčeném připojení k internetu (kdo neví nechť si najde přes strejdu googla), kdy se objevovaly první klasické hry, budovatelské a válečné strategie, 3D střílečky a samozřejmě první Wowko, kvůli kterému jsem si musel koupit nový stroj.

Taky jsem hrál a stále hraji i stolní hry, i když v útlém mládí jsem se DrD úspěšně vyhnul, to jsme pařili Talismany a Battletechy. Teď, když nemamoním v dračáku, hraji spíše strategie jako Osadníky, Civilizaci, Pandemii a další…

Dračí doupě mě pohltilo cca před 10 lety a od té doby se pravidelně scházíme, většinou ve světě Edor (vytvořeným Dartem a kolektivem). Každému, kdo hraje DrD a jemu podobné RPG doporučuji vyzkoušet si roli PJ. Vytvořit si vlastní svět, napodobeninu jiného či použít již existující a vymyslet nějaké to dobrodružství pro ostatní (stačí zajít s prstenem do Mordoru J). Není čeho se bát, důležité je se bavit.

Jan „Dart“ Staš

Dart

Přezdívka vznikla v minulosti ze čtyř písmen. Nikdo včetně mě si už nepamatuje, co písmena znamenala, ale jejich složením vznikla přezdívka, která mě provází dodnes. Později jsem zjistil, že slovo v angličtině znamená šipka (směr).

Jsem velkým fandou J. R. R. Tolkiena, kterého jsem poprvé četl před rokem 89. Dostal jsem jej od dědy, který tuto knihu měl ve své knihovně, a nebyla to literatura, která by se běžně objevovala na pultech knihkupectví. Mě však oslovila natolik, že jsem začal inklinovat k fantasy. Proto jsem začal hrát Dračí Doupě už na základní škole někdy kolem roku 1991 a hraji pravidelně dodnes.

Později jsem se stal vášnivým hráčem počítačové hry Diablo 1 online. Následovalo velké množství her jako např. Diablo 2, Dungeon Master, Dragon Ages.  Fantasy mě pohltilo natolik, že jsem se účastnil mnoha dřeváren a LARPů. Vyzkoušel jsem mnoho herních systémů a stolních her, jako např. DrD, GURPS, Temný rytíř, DnD, Talisman, ale i hry typu Sabotér, Legendy Euthie, Prokletí a spousty dalších.

Za zmínku stojí i to, že jsem během let navštívil spousty jiných „Conů“ (GameConů), ať už jako účastník nebo jako pořadatel (HavCon 2004/5/6) v úzké spolupráci s nakladatelstvím ALTAR, Pevnost, klub mladých techniků. Ostracon 2019 je pro mě další výzvou a doufám, že se navždy zaryje hluboko do mé i Vaší paměti.

Peter “ Quicci“ Kvito

Quicci

Kviči je slovenský dinosaur so záľubou v dobrom pive, rockovej a metalovej hudbe, Fantasy a SF literatúre, cudzích jazykoch, a hlavne v hrách.

K Dračímu Doupěti a iným Fantasy PnP RPG pričuchol už niekedy na základke, kde z ničoho nič naňho spadlo PJovanie – lebo to nik iný nechcel robiť 😊. A tak pri tom akosi ostal, aj keď väčšina spoluhráčov postupne odchádzala do reálneho sveta. On však spoznával nové svety a herné systémy, spolu s novými ľuďmi hráčmi, a nechystá sa z nich odísť.

Aj po 20+ rokoch od počiatkov s DrD rád vedie hry: ako doma, tak aj na herných akciách (voľakedy Slavcon, posledné roky GameCon: LKD – Příběhy Impéria). Rád privádza hráčov do morálnych dilem, kde jedno rozhodnutie je zlé, a všetky ďalšie v podstate tiež (ak nie sú ešte horšie).

Okrem stolných RPG má rád doskovky (čím komplexnejšia, tým lepšia), a počítačové PDX Grand stratégie. Keď sa nehrá, nepracuje a nespí, učí sa nórsky, vymetá metalové koncerty a chodí na nekonečné prechádzky do Compostely.

Oldřich „Olda“ Volek

IMG_9526

Dračímu doupěti se věnuji zhruba 12 let, kdy jsem začal hrát na středisku volného času v Ostravě-Zábřehu. Posledních 8 let dělám pána jeskyně na turnajích v DrD a přes 5 let dělám PJ v kroužcích na Středisku volného času Ostrava-Zábřeh. Poslední dobou častěji hraji Dračí doupě 2, ale stále je mou srdcovkou DrD 1,6

Kromě RPG her se věnuji i hraní LARPů, jak outdoorových, tak komorních a nyní, již méně často, také dřevárnám. Mimo hraní LARPů z pozice hráče mám za sebou pár menších akcí z pozice organizátora.