Dračí Doupě 2

 

ostracon logo

Dračí Doupě 2

drd 2

Drači Doupě 2 je RPG vycházející z notoricky známé klasiky Dračí Doupě. Jedná se o druhou ryze českou hru na hrdiny. Z prvního dílu si bere mnoho dobrého a ověřeného, ale také přináší zcela nový herní systém. Umožňuje hráčům se více podílet na tvorbě příběhu, nabízí mnohem širší paletu akcí a možností. Omezovat vás již nebudou tabulky a procenta, ty nechte hodinám matematiky. Jediné co vás bude omezovat ve světě Dračího Doupěte 2 je vaše představivost.

Obléhání hradu Čachlov

Letos vás na Ostraconu čeká jedinečná výzva a to v podobě obléhání hradu Čachlov. Hradní paní Ludmila sice může na první pohled působit jako křehká dámička, ale ona i muži Vladyky Zbyška jsou připraveni bránit Čachlov do posledního dechu. Dokážete jejich odpor během pouhých tří hodin hry zlomit a hrad dobýt? Nebo vás zastihne blížící se zima před hradbami a zmaří vaše snahy? Přijďte změřit své síly se mnou a statečnými muži v baštách Čachlova!

Váš Průvodce hrou

PS: Níže naleznete  informace k tvorbě postav. Pokud budete mít připravené postavy a seznámíte se s pravidly hry předem, ušetří nám to mnoho času, který budeme moc věnovat obléhání.

Tvorba postavy
Úvod
Letos se ujmete role jednoho z velmožů doprovázejících svého vladaře do války. Po úspěšném odražení nepřítele z vašich hranic jste jej zatlačili hluboko do jeho území. Zatím co kníže se svou armádou obléhá hlavní město Velemil, vás pověřil důležitým úkolem. Severně od místa, kde jste před 3 měsíci překročili hranice leží hrad Čachlov. Hradní paní Ludmila, která mu, po smrti Vladyky Zbyška, teď vládne, se chce mstít za smrt svého muže. Ten padl před 4 týdny v bitvě u Jalového. Hrad využívá jako útočiště zbytek Vladykovy družiny a pod dohledem hradní paní pustoší vaše zásobovací linie. Král je pevně rozhodnut, že se s tím musí něco udělat. A to bude právě váš úkol. Ale není času nazbyt. Zima se blíží a pokud napadnou hluboké sněhy a udeří kruté mrazy obléhání se může změnit ve vaši zkázu. Vytvořte si svou postavu dle následujících instrukcí, zvolte si svou družinu a společně se svými druhy a jejich muži se pokuste dobýt hrad Čachlov. Už na vás čekám.
Postava
Vaše postava pro tento příběh bude na 7. úrovni, což vám umožňuje získat jedno z pokročilých povolání. Rasu, povolání a vybavení si zvolte jakkoliv. Vaše postava nemusí být klasický šlechtic jdoucí do války za svého lenního pána. Můžete být kýmkoliv: čarodějem, alchymistou, zvědem, potulným rytířem, žoldnéřem. Omezuje vás jen vaše fantazie.
Vybavení je, jak je již zmíněno výše, zcela na vás. Kůň, vlastní stan, oblečení, zbroj, zbraně, sluha nebo dva a další běžné věci jsou samozřejmostí. Krom toho disponujete 120 groši. Pokud byste chtěli mít nějaký speciální artefakt či neobvyklou zbraň nebo jinou vychytávku, nemusí to být problém, vaše postava již něco zažila a už má pár zkušeností. Jen před začátkem hry je zapotřebí nechat si všechny tyto předměty zkontrolovat vašim průvodcem hrou, to se týká i případných pomocníků (krom vaší družiny, tu si zvolíte z níže uvedených možností, jiné varianty nejsou přípustné).

Družina
Do války vás provází družina vašich věrných. Jsou to muži, kteří odešli do války s vámi, ať už to jsou žoldnéři, branci či rytíři, pro fungování příběhu budou posuzováni jako vaši pomocníci. Ve většině situací, které mohou v příběhu nastat, budou považováni za oddíl dle pravidel Hry mocných. Pokud tato pravidla neznáte, lze vše dovysvětlit v průběhu hry, nejedná se o nic složitého, naopak to hru velice usnadňuje.
Smíte si zvolit jednu z následujících možností, jak bude vaše družina vypadat:
1. Šlechticova družina
Středověká družina šlechtice se skládala z několika můžu cvičených v boji, kteří měli za úkol bránit jeho život a majetek. Jednalo se o profesionální válečníky. Když šlechtic vytáhl do války družina se rozrostla o odvedence. Muže, kteří nejsou zvyklí bojovat, ale farmařit. Ale i z těchto poctivých chlapů můžou být užiteční bojovníci. (dle pravidel drd2 se jedná o členy lidské rasy)
• 2 těžkooděnci na koních („rytíři“ nejelitnější členové osobní stráže)
• Půltuctu (6) cvičených lučištníků s dlouhými luky / půltuctu pěších zbrojnošů s halapartnami
• Tucet (12) drabantů (branců) se sudlicemi / tucet drabantů s kopím

2. Trpasličí žoldnéři
Žoldnéři jsou páteří, každé armády, ať si říká, kdo chce, co chce. Ostřílení veteráni mnoha válek jsou sice chamtivý, drsní, hrubý a krutí, ale jsou nejzkušenějšími členy armády. U trpaslíků to platí dvojnásob. Navíc jsou odborníky na obléhací stroje.
• 4 těžkooděnci s obouručními kladivy / 4 ostrostřelci s kuší
• 10 štítonošů / 10 kopiníků

3. Hobití prakovníci
Nikdo by to do nich neřekl, ale jak roky neutuchajících konfliktů ukázaly, hobiti patří mezi nejelitnější střelce na tomto kontinentě. Nechávají se najímat do armád jako žoldnéři, ale na rozdíl od trpaslíků ještě nezískali jasný přehled o své ceně. Takže když se člověk snaží, sežene oddíl profesionálních prakovníků za pár šlupek.
• půlkopa (30) hobitích práčat

4. Oddíl kostlivců
Mnohým z mocných pánu to již došlo. Ve válkách není třeba plýtvat drahocenné životy svých poddaných, stačí si u nejbližšího černokněžníka objednat oddíl kostlivců a vše je vyřešeno. Jsou odhodlaní, nemají strach a věrní až za hrob. Co víc chtít.
• půlkopa (30) kostlivých šermířů / kopa kostlivých kopiníků / kopa kostlivců se sudlicemi

5. Dělo
Záhadní muži s obličeji schovanými pod rouškou a kůží černou jako noční obloha pocházející ze vzdálených zemí za obzorem ti mohou nabídnout něco co místní bojiště ještě moc dobře neznají: sílu alchymistického ohně, dělo! Nejedná se o obrovskou bombardu nebo smrtonosnou houfnici, mluvíme o 6 liberním děle (kolem 2 kg váží dělová koule do tohoto děla). Není tedy schopno jediným výstřelem bořit hradby, ale bezesporu má své využití. Zásah takovouto zbraní nepřežije ani rytíř v plátové zbroji. Krom samotného děla s sebou jeho obsluha veze munici, černý prach a všechno možné další vybavení.
• Jedno 6lb dělo
• půltuctu (6) členů obsluhy děla
• Mistr střelec

6. Kozácká jízda
Divocí muži na malých rychlých koních z východu. Podivné účesy, bizardně nabarvené a zakroucené kníry, pestrobarevně malované vesty a mnoho dalších odlišností provází tyto kruté nájezdníky. Jsou lehkou jízdou ozbrojenou krátkými ale silnými luky a v boji se šavlí či kopím se jim jen tak nikdo nevyrovná. Jedná se o kočovný národ, který za válkou cestuje, baví se jí a živý se kořistí.
• Půltuctu (6) zkušených jízdních lučištníků / půltuctu zkušených jezdců s koni