Deskové hry

ostracon logo

Deskové hry

Po celou dobu Ostraconu si budete moci zahrát deskové hry z našeho rozsáhlého výběru. Můžete si však přinést i svou hru, kterou hrajete rádi a zahrát si ji s námi.

V rámci Ostraconu proběhnou výuková hraní, představení a turnaje v deskových, karetních a hlavně fantasy hrách.

 

RONE

Tuto super karetní hru vám představí tvůrci i se samotným autorem Štěpánem Štefaníkem. Naučí vás pravidla a hru si vyzkoušíte. Budete se moci zúčastnit i turnaje v RONE a soupeřit s ostatními o vlastní hru a příslušenství k dané hře. 

RONE je originální česká strategická karetní hra situovaná do postapokalyptické doby plné násilí, lidského neštěstí a všudy­přítomné zkázy. Je to svět, ve kterém se lidé snaží získat zpět své výsadní postavení poté, co globální nukleární válka zničila téměř všechny výdobytky civilizace a zbyla pouze hrstka neznečištěných míst a použitelných zdrojů, o které svádí nekonečné boje roztroušené skupinky přeživších. Hráči jsou představováni kartou svého hrdiny a hrají jednotky nebo jednorázové efekty (taktiky) s cílem zničit všechny karty z protivníkova balíčku. Celkový počet karet v balíčku a v hráčově ruce představuje celkový počet životů hráčova hrdiny. Za každé zranění, které jeho hrdina utrží, musí hráč zničit kartu buď ze své ruky, nebo z vrchu svého balíčku. V okamžiku, kdy hráč přijde o všechny své karty v ruce a v balíčku, ihned prohrává hru. Protože každá karta, která je zahrána v průběhu hry, představuje jeden ztracený život, jsou hráči nuceni přemýšlet a zvažovat přínos každé karty. Je teď ten správný okamžik? Není lepší počkat?

Wastelands

Je to sběratelská karetní hra pro 2 a více hráčů. V každém balíčku najdeš rozdílné karty, které se dělí na vzácné, neobvyklé a běžné. Tímto se sběratelská karetní hra liší od tradičních karetních her, každý hráč má odlišné karty. Karty si můžeš dokupovat nebo vyměňovat s ostatními hráči. Tak se tvoje sbírka stále rozšiřuje a umožňuje ti sestavovat stále zajímavější hrací balíčky.
V průběhu hry se ocitneš ve fantastickém světě mágů, nestvůr a kouzel. Představuješ hrdinného dobrodruha, který bojuje o přežití. Pokud disponuješ vhodnou kouzelnou silou, můžeš sesílat mocnou magii, povolat silné bojovníky nebo užívat prastaré předměty – ve formě karet. Každý hráč začíná s 20 životy. Hráč, který v průběhu hry ztratí všechny životy, prohrává. Pokračování textu najdete na stránkách http://wastelands.cz/zakladni-pravidla/

5124501